دوشنبه, ۲ مهر ۱۳۹۷، ۰۱:۰۶ ق.ظ

درباره سايت

مرکز فرهنگی هنری روستای نصیر آباد فورگ

هیئت‌های مذهبی در طول تاریخ به‌‌خصوص در طول تاریخ تشیع در ایران، عامل اصلی گسترش فرهنگ اسلامی در بین مردم و نهادینه کردن آن بوده‌‌اند. رهبر معظم انقلاب راجع به این موضوع فرموده‌اند: «ما مسلمان‌ها و به‌خصوص ما شیعیان، امتیازی داریم که دیگر ملیت‌ها و ادیان این امتیاز را به قدر ما ندارند و آن عبارت است از اجتماعات دینی که به شکل روبه‌رو، چهره به چهره، نفس به نفس تشکیل می‌شود که این را در جاهای دیگر دنیا و در ادیان دیگر کمتر می‌شود پیدا کرد. هست؛ نه به این قوّت، نه به این وسعت، نه به این تأثیرگذاری و محتواهای راقی.» (۱۳۸۷/۴/۴)

بایگانی

نويسندگان

پربحث ترين ها

محبوب ترين ها

تصاوير برگزيده

شبکه های اجتماعی

۱۹ مطلب در مهر ۱۳۹۵ ثبت شده است

حجاب مصونیت است نه محدودیت

حجاب مصونیت است نه محدودیت ۰ نظر

حجاب محدودیت است برای آدم نماهای هرزه ای که فقط به دنبال هوس خودشان هستند و بهترین وسیله برای کامیابیشان جسم و روح توست، که از سر نا آگاهیت آنها را به نمایش در آورده ای. بله حتی روحت را، تو وقتی بدون هیچ محدودیت و خط قرمزی با نامحرم به گفتگو و بگو بخند مینشینی و همه احساسات و افکار و عقایدت را برایش روی دایره میریزی، روحت را، که تجلی او، همان فکر و اعتقادات توست به نمایش در آورده ای، و اصولا آدم از چیزهای راحت به دست آمده و سر راه افتاده، زود دل زده و خسته میشود و ارزش آنها برای او کم!

حجاب محدودیت است نه برای توی محجبه، بلکه برای کسانی که خودشان را از قیود و نظم زندگی رها کرده و با بی مسئولیتی نیازهایشان را از این طریق بر آورده میسازند. پسری که از ابراز محبت های بی انتهای دختران سیراب میشود و نیازهای جنسیش را هم بدون هیج سدی پاسخ میدهند، مگر می آید و خودش را درگیر زندگی و قیود و نظم آن کند؟

 اما حجاب تو نه فقط حجاب ظاهری که حتی حجاب در رفتار و گفتارت به هر بی سر و پایی اجازه سوء استفاده نمیدهد. تو قطعا برای خودت ارزش قائلی، چرا اجازه میدهی عزت و  شخصیتت را از تو بگیرند و وسیله بازی و کامیابی چند روزه شان باشی؟ میگویی تو جوان و زیبایی و دوست داری از جوانی و زیباییت استفاده کنی و آن را به نمایش در بیاوری؟ اما از تو میپرسم دلت نمیخواهد همان طور که جوانی و زیبا و لایق بهترین ها، یک بهترین هم متقابلا از زیبایی و جوانی تو استفاده کند؟ تو مطمئنی که هر کس در کوچه و خیابان از کنار تو عبور میکند لایق است و جزو خوب ها و بهترین ها؟ خیلی از کسانی که هر روز در خیابان از کنارشان میگذری ممکن است از هر دسته ای باشند، از یک آدم تحصیل کرده با اخلاق با طرز فکری درست و امروزی، تا یک چاقوکش دزد اراذل اوباش، تو از کجا میفهمی هر کدام از آدمهایی که از کنارت میگذرند جزو کدام دسته اند؟ و نگاهشان به تو چه نگاهی است؟ خواسته شان از تو با چه قصد و هدفی است؟  از کجا میتوانی جلویشان را بگیری وقتی تشخیص بدهی بعضیهایشان همانی نیستند که تو فکر میکردی؟!  اما حجاب تو محدودیت است برای آنها، چه حجاب ظاهریت چه حجاب رفتاری ٬ حجاب ظاهریت خود به خود زمینه راهنمایی دادن به انها را فراهم میکند. تو با نوع پوششت به طرف میفهمانی چطور باید درباره تو فکر کند و تصمیم بگیرد و در برخورد با تو تا چه حد باید پایبند به اصول و ارزش ها باشد. او با همین نوع پوشش توست که میفهمد روحت هم خریدنی است یا نه؟ و بهایش چقدر است ؟

حجاب تو با ایجاد محدودیت برای دیگران مصونیت تو را به دنبال خواهد داشت و حتی اگر با رعایت حجاب هم از آسیب آدم نماهای بیمار در امان نبودی،آن وقت میتوانی صدایی به اعتراض بلند کنی. تو اگر حجاب نداشته باشی و خودت را در معرض استفاده همگان قرار دهی دیگر حق اعتراض هم نخواهی داشت، چرا که خودت به همه اجازه داده ای که از تو و از جسم و روحت استفاده کنند. حالا اگر دچار گرفتاری از جانب آنان بشوی، بروی و از آسیب رسانی چه کسانی اعتراض کنی؟ کسانی که مجوز کارهایشان را خودت صادر کرده ای؟ میبینی؟ تو گمان میکنی یک دخترمحجبه و پسر محجب (چون معتقدم حجاب تنها مختص خانمها نیست) در بند هستند؛ اما من میگویم اتفاقا این تو هستی که دربندی که حتی حق اعتراض نسبت به عواملی که باعث اسیب به تو هستند؛ هم نداری. اصلا تو چطور میتوانی عزت نفس و ارزش وجودیت را آنقدر پایین به حساب بیاوری که حاضر باشی فلانی همان نگاه و رفتار و فکری را نسبت به تو داشته باشد که نسبت به هزار تای دیگر هم دارد.

خودت را کم نفروش. خودت را دست نیافتنی کن. نه با زیبایی ظاهری که بین همه مشترک است و تا دلت بخواهد سر راه ریخته و اگر تو نشدی یکی دیگر هست، برای خودت ارزش قائل باش برای افکار و عقایدت و هم برای جسمت. عزت نفست را حفظ کن. حجاب برای دیگران محدودیت ایجاد میکند که نتیجه اش مصونیت توست. نتیجه اش حفظ عزت نفس توست. اصلا دقت کرده ای که هیچ وقت چیزهای باارزش دم دستی نیستند؟...

بگذار باقی حرفهایم را یکی از همرزمانم که قلمی توانا تر از من دارد برایت بگوید :

*چیزهای ارزشمند هیچ وقت دم دست نیستند!

و چیزهای دم دستی هم هیچگاه ارزشمند!

می گفت:

حجاب این نیست که آدمی یک پارچه سیاه به خودش بپیچید!که نداند این یکی دو متر پارچه هلالی شکل برای چیست، و تنها دلیل سر کردن آن، فرهنگ خاص خانواده باشد یا احتمالا اجبار آن ها؛

می گفت:

حجاب اصلا این نیست که فلانی چادری است یا نه! حتی برای چادری ها هم حجاب و اندازه اش فرق می کند!

می دانستم که منظورش از چادری ها اصلا آن هائی نیستند که از چادر به عنوان زینت استفاده می کنند! چادر الگانس، میتسوبیشی! و یحتمل پژو دویست و شش و ... که هر قواره اش صد هزار تومن البت بیشتر آب می خورد!که چادر هم برای این ها وسیله تفاخر است!

می گفت:

حجاب یعنی اینکه آدمی بداند باید زیبائی هایش از چشم اغیار! پنهان بماند!

و گردی صورت و دست ها تا مچ و .... این ها حداقل های دین است، فلانی اگر فی المثل دستان کشیده و زیبائی دارد که جلوه گری می کند- اگر فلسفه حجاب را بداند-  خود به خود حجابش دستان او را نیز در بر میگرد!

یا فلانی با لب های....

اما گاهی عده ای عادت می کنند به حجاب! مثل عادت انسان ها به اکسیژن! که بی حجاب و حیا بودن نفسشان را می بُرَد

نگارنده عزیزی را سراغ داشت که می گفت: اگر چادر سر نکنم فکر می کنم لباس بر تن ندارم! نمی توانم!!!

و این "نمی توانم" صوری نبود! واقعی بود!

این عده چه! کسی آن ها را ببیند و چه نه! آنجا که احتمال حضور نامحرمی می رود هم، پوشیده اند!

این عده! زیر برف و باران، زیر آتش تابستان و رگبار سنگین شماتت ها حتی، باز هم دلشان لبخند می زند! که لبخند خدا را می بینند!*

* بخش های پایانی به قلم جناب اقای شه منظر

منبع: وبلاگ یک فنجان فکر

ای همه جان ها فدای خواهر اربابمان

ای همه جان ها فدای خواهر اربابمان ۰ نظر

مدافع حرم میلیاردر عراقی ، حال باز بگویند مدافعان برای پول می روند ...!

شهادت " کنعان سالم داوود العاشور" یکی از فرماندهان تیپ حضرت علی اکبر (ع)

در نبردهای حاشیه شهر فلوجه واقع در استان الانبار عراق با موجی از واکنش ها مواجه

شده است . وی فرزند سالم العاشور یکی از بزرگترین میلیاردرها در کشور عراق است ،

که صاحب دهها هتل و شرکتهای تجاری متعدد در استانهای مختلف عراق همچون بصره و

شهر دبی در کشور امارات متحده عربی است . گفته می شود شهید کنعان پیشنهاد های

مکرر پدرش برای مدیریت این شرکتها را نپذیرفته و برای مبارزه با گروه تروریستی تکفیری

داعش  به جبهه های نبرد فلوجه شتافته بود. پیکر این فرمانده شهید عصر روز گذشته پس از

طواف در حرم امام علی (ع) و امام حسین (ع) در قبرستان وادی السلام نجف به خاک سپرده

شد ... روحش شاد و راهش پر رهرو باد .

زوال نزدیک است

زوال نزدیک است ۰ نظر

نخست وزیر عراق گفت: عرصه بر تروریست های داعش تنگ شده است و بسیاری از آنها به هلاکت رسیده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «العهد»، «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق با تاکید بر اینکه نابودی داعش بسیار نزدیک است اظهار داشت: عرصه بر تروریست های داعش تنگ شده است و بسیاری از آنها به هلاکت رسیده اند.

حیدر العبادی که در مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت، شهدای حادثه تروریستی «الکراده» بغداد سخنرانی می کرد اعلام کرد: کمک های مالی به حادثه دیدگان این حادثه پرداخت شده است و نیروهای امنیتی عراقی هرگز از تعقیب و مجازات تروریست های داعش و عاملین این حادثه دست بر نخواهند داشت.

وی در ادامه سخنانش ضمن ابراز همدردی با خانواده های شهدا و مجروحان این حادثه تاکید کرد: نیروهای عراقی پس از حادثه تروریستی الکراده طی عملیات های مختلف، بیش از هزار نفر از عناصر داعش را به هلاکت رسانده اند.

عبادی در ادامه سخنانش ضمن تاکید بر ادامه مبارزه با داعش افزود: متاسفانه داعش حامیانی در رسانه،  سیاست و امور مالی دارد که از این گروه تروریستی حمایت می کنند.

شهیدِ خط امامت

شهیدِ خط امامت ۰ نظر
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gifhttp://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gif رهبر انقلاب اسلامی: «عاشورا یک حادثه‌ی تاریخىِ صرف نبود؛ عاشورا یک فرهنگ، یک جریان مستمر و یک سرمشق دائمی برای امت اسلام بود.» ۱۳۸۴/۱۱/۵
نهضت امام حسین (علیه‌السلام) قیامی اثرگذار در گستره‌ی تاریخ بود که سخنان گوناگونی در تحلیل آن بیان شده است. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله (علیه‌السلام) طی یادداشت‌‌هایی به تبیین «هدف»، «خصوصیات» و «نتایج» قیام عاشورا بر اساس بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای می‌پردازد. آنچه در ادامه می‌آید، نخستین بخش از این یادداشت‌ها است که به تبیین «هدف قیام عاشورا» اختصاص دارد.

* مقدمه‌ای بر هدف قیام عاشورا
درباره‌ی هدف نهضت حسینی حرف‌ها و سخنان مختلفی گفته شده است؛ برخی، «تشکیل حکومت» و برخی دیگر «رسیدن به فوز شهادت» را هدف امام حسین (علیه‌السلام) دانسته‌اند:
«دوست دارند چنین بگویند که حضرت خواست حکومت فاسد یزید را کنار بزند و خود، یک حکومت تشکیل دهد. این هدفِ قیام ابی‌عبدالله علیه‌السّلام بود... در نقطه‌ی مقابل، گفته میشود: نه آقا، حکومت چیست؛ حضرت میدانست که نمیتواند حکومت تشکیل دهد؛ بلکه اصلاً آمد تا کشته و شهید شود!» ۱۳۷۴/۳/۱۹ [۱]

اما از نگاه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هیچ‌یک از این موضوعات، هدف قیام عاشورا نبوده و درواقع در این تحلیل‌ها «خَلط میان هدف و نتیجه» رخ داده است:
«نه میتوانیم بگوییم که حضرت قیام کرد برای تشکیل حکومت و هدفش تشکیل حکومت بود، و نه میتوانیم بگوییم حضرت برای شهید شدن قیام کرد... کسانی که گفته‌اند «هدف، حکومت بود»، یا «هدف، شهادت بود»، میان هدف و نتیجه، خَلط کرده‌اند. نخیر؛ هدف، اینها نبود. امام حسین علیه‌السّلام، هدف دیگری داشت؛ منتها رسیدن به آن هدف دیگر، حرکتی را میطلبید که این حرکت، یکی از دو نتیجه را داشت: «حکومت»، یا «شهادت». البته حضرت برای هر دو هم آمادگی داشت. هم مقدّمات حکومت را آماده کرد و میکرد؛ هم مقدّمات شهادت را آماده کرد و میکرد. هم برای این توطین نفس میکرد، هم برای آن. هر کدام هم میشد، درست بود و ایرادی نداشت؛ اما هیچ کدام هدف نبود بلکه دو نتیجه بود.» ۱۳۷۴/۳/۱۹ [۲]

برای درک و تبیین دقیق‌تر هدف نهضت حضرت اباعبدالله (علیه‌السلام) لازم است ابتدا نگاهی داشته باشیم به بستر و زمینه‌ی وقوع این قیام. به همین منظور ابتدا باید به این سؤال پاسخ داد که جامعه‌ی اسلامی ۵۰ سال پس از پیامبر اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) به چه وضعیتی دچار شد که راهی به‌جز «قیام» پیش روی امام حسین (علیه‌السلام) نماند؟

* انحرافِ بزرگ: تبدیل امامت به سلطنت
درحالی که حکومت پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) مبتنی بر توحید و عدل بود، ۵۰ سال پس از آن به‌دلیل انحرافی که در حکومت روی داد، وضعیت به‌صورت اساسی دگرگون شد:
«خصوصیت حکومت پیامبر این بود که به‌جای ابتناء بر ظلم، ابتناء بر عدل داشت. به‌جای شرک و تفرقه‌ی فکری انسان، متّکی بر توحید و تمرکز بر عبودیت ذات مقدس پروردگار بود. به‌جای جهل، متّکی بر علم و معرفت بود. به‌جای کینه‌ورزی انسان‌ها با هم، متّکی بر محبّت و ارتباط و اتّصال و رفق و مدارا بود؛ یعنی یک حکومتِ از ظاهر و باطن آراسته. انسانی که در چنین حکومتی پرورش پیدا میکند، انسانی باتقوا، پاکدامن، عالم، بابصیرت، فعّال، پُرنشاط، متحرّک و روبه‌کمال است. با گذشت پنجاه سال، قضایا عوض شد. اسم، اسم اسلام ماند؛ نام، نام اسلامی بود؛ اما باطن دیگر اسلامی نبود. به‌جای حکومت عدل، باز حکومت ظلم بر سر کار آمد. به‌جای برابری و برادری، تبعیض و دودستگی و شکاف طبقاتی به وجود آمد. به‌جای معرفت، جهل حاکم شد.» ۱۳۷۹/۱/۲۶ [۳] در واقع «انحرافِ تبدیل نظام امامت به سلطنت» در جامعه‌ی اسلامی رُخ داده بود:
«امامت به سلطنت تبدیل شد! ماهیت امامت، با ماهیت سلطنت، مغایر و متفاوت و مناقض است. این دو ضدّ همند. امامت، یعنی پیشوایىِ روحی و معنوی و پیوند عاطفی و اعتقادی با مردم؛ اما سلطنت یعنی حکومت با زور و قدرت و فریب، بدون هیچ‌گونه علقه‌ی معنوی و عاطفی و ایمانی. این دو، درست نقطه‌ی مقابل هم است. امامت، حرکتی در میان امت، برای امت و در جهت خیر است. سلطنت یعنی یک سلطه‌ی مقتدرانه علیه مصالح مردم و برای طبقات خاص، برای ثروت‌اندوزی و برای شهوت‌رانی گروه حاکم.» ۱۳۷۹/۱/۲۶ [۴]

«دوری از ذکر و معنویت» و «دنیاطلبی» دو عامل ایجاد این «گمراهی و انحراف عمومی» در امت اسلامی بود:
«دو عامل، عامل اصلی این گمراهی و انحراف عمومی است: یکی دور شدن از ذکر خدا که مظهر آن نماز است؛ فراموش کردن خدا و معنویّت، حساب معنویّت را از زندگی جدا کردن و توجّه و ذکر و دعا و توسّل و طلب از خدای متعال و توکّل به خدا و محاسبات خدایی را از زندگی کنار گذاشتن. دوم «واتّبعوا الشّهوات»؛ دنبال شهوترانیها رفتن؛ دنبال هوسها رفتن و در یک جمله: دنیاطلبی. به فکر جمع‌آوری ثروت، جمع‌آوری مال و التذاذ به شهوات دنیا افتادن. اینها را اصل دانستن و آرمانها را فراموش کردن. این، درد اساسی و بزرگ است.» ۱۳۷۱/۴/۲۲ [۵]

و سرانجامِ این انحراف، فراگیریِ «فساد در مرکز حکومت اسلامی» بود:
«همان مدینه‌اى که اولین پایگاه تشکیل حکومت اسلامى بود، بعد از اندک مدتى به مرکز بهترین موسیقیدانان و آوازخوانان و معروفترین رقاصان تبدیل شد؛ تا جایى که وقتى در دربار شام مى‌خواستند بهترین مغنیان را خبر کنند، از مدینه آوازه‌خوان و نوازنده مى‌آوردند!... مدینه مرکز فساد و فحشا شد و آقازاده‌ها و بزرگ‌زاده‌ها و حتى بعضى از جوانان وابسته به بیت بنى‌هاشم نیز، دچار فساد و فحشا شدند! بزرگان حکومت فاسد هم مى‌دانستند چه‌کار بکنند و انگشت روى چه چیزى بگذارند و چه چیزى را ترویج کنند.» ۱۳۷۴/۱۰/۵ [۶]
 
* هدف قیام: تجدید بنای نظام و جامعه اسلامی
امام حسین (علیه‌السلام) در مقابل انحراف بزرگ جامعه‌ی اسلامی قرار گرفته بود؛ انحرافی که «اصل اسلام» را در خطر نابودی قرار داده بود:
«یک‌وقت مردم که فاسد میشوند، حکومتها هم فاسد میشوند، علما و گویندگان دین هم فاسد میشوند! از آدمهای فاسد، اصلاً دین صحیح صادر نمیشود. قرآن و حقایق را تحریف میکنند؛ خوبها را بد، بدها را خوب، منکر را معروف و معروف را منکر میکنند! خطّی را که اسلام -مثلاً- به این سمت کشیده است، صدوهشتاد درجه به سمت دیگر عوض میکنند!» ۱۳۷۴/۳/۱۹ [۷]

از سوی دیگر حکومت باطل یزید در پی «بیعت گرفتن» از امام (علیه‌السلام) بود که این بیعت به معنای تأیید این انحراف بود:
«[یزید] توقّع داشت که این امام هدایت پای حکومت او را امضا کند؛ «بیعت» یعنی این. میخواست امام حسین علیه‌السّلام را مجبور کند به جای این‌که مردم را ارشاد و هدایت فرماید و گمراهی آن حکومت ظالم را برای آنان تشریح نماید، بیاید حکومت آن ظالم را امضا و تأیید هم بکند! قیام امام حسین علیه‌السّلام از این‌جا شروع شد... توقع کرد که امام حسین علیه‌السّلام پای این سیه‌نامه‌ی تبدیل امامت اسلامی به سلطنت طاغوتی را امضا کند؛ یعنی بیعت کند. امام حسین فرمود «مثلی لا یبایع مثله»؛ حسین چنین امضایی نمیکند. امام حسین علیه‌السّلام باید تا ابد به‌عنوان پرچم حق باقی بماند؛ پرچم حق نمیتواند در صف باطل قرار گیرد و رنگ باطل بپذیرد.» ۱۳۸۱/۱/۹ [۸]

در چنین فضایی، تکلیف بزرگ حضرت اباعبدالله (علیه‌السلام)، «بازگرداندن جامعه‌ی اسلامی به خطّ صحیح و تجدیدبنای نظام و جامعه‌ی اسلامی» بود که این موضوع در واقع «هدف قیام عاشورا» بود:
«پس هدف، عبارت شد از بازگرداندن جامعه‌ی اسلامی به خطّ صحیح. چه زمانی؟ آن وقتی که راه، عوضی شده است و جهالت و ظلم و استبداد و خیانتِ کسانی، مسلمین را منحرف کرده و زمینه و شرایط هم آماده است... امام حسین قیام کرد تا آن واجب بزرگی را که عبارت از تجدیدبنای نظام و جامعه‌ی اسلامی، یا قیام در مقابل انحرافات بزرگ در جامعه‌ی اسلامی است، انجام دهد.» ۱۳۷۴/۳/۱۹ [۹]

که این هدف از طریق «قیام و امر به معروف و نهی از منکر» تحقق می‌یافت:
«این از طریق قیام و از طریق امر به معروف و نهی از منکر است؛ بلکه خودش یک مصداق بزرگِ امر به معروف و نهی از منکر است.» ۱۳۷۴/۳/۱۹ [۱۰]

و البته:
«این کار، گاهی به نتیجه‌ی حکومت میرسد؛ امام حسین برای این آماده بود. گاهی هم به نتیجه‌ی شهادت میرسد؛ برای این هم آماده بود.» ۱۳۷۴/۳/۱۹ [۱۱]

این معنا در کلام امام حسین (علیه‌السلام) به‌عنوان «دستور اسلام» معرفی گردیده است:
«این‌که در مقابله‌ی با حرکت انحرافی فوق‌العاده خطرناک آن روز، امام حسین (علیه‌الصّلاةوالسّلام) می‌ایستد، این میشود یک درس، که خود آن بزرگوار هم همین را تکرار کردند؛ یعنی کار خودشان را به دستور اسلام مستند کردند: «انّ رسول الله قال: من رأی سلطاناً جائراً مستحلّاً لحرمات الله ناکثاً لعهد الله مخالفاً لسنّة رسول الله یعمل فی عباد الله بالإِثم و العُدوان فَلم یُغیّر علیه بفعل و لا قول کان حقّاً علی الله ان یدخله مدخله»؛ حضرت این را بیان کردند. یعنی من وظیفه‌ام این است، کاری که دارم انجام میدهم، بایستی ابراز مخالفت کنم، باید در جاده‌ی مخالفت و ایستادگی قدم بگذارم.» ۱۳۹۰/۴/۱۳ [۱۲]

* گستره تاریخی یک مبارزه
از سوی دیگر با نگاهی کلان نیز می‌توان برای مبارزه و قیام اباعبدالله (علیه‌السلام) در گستره‌ی تاریخ، امتدادی عظیم و بی‌پایان یافت. مبارزه‌ای علیه «جهل و زبونی انسان»:
«اما باطن این قضیه، حرکت بزرگتری است که ... آن حرکت علیه جهل و زبونی انسان است. در حقیقت، امام حسین اگرچه با یزید مبارزه میکند، اما مبارزه‌ی گسترده‌ی تاریخی وی با یزیدِ کوته‌عمرِ بی‌ارزش نیست، بلکه با جهل و پستی و گمراهی و زبونی و ذلّت انسان است؛ امام حسین با اینها مبارزه میکند.» ۱۳۷۹/۱/۲۶ [۱۳]

پی‌نوشت‌ها:
۱. بیانات در خطبه‌های نمازجمعه ۱۳۷۴/۳/۱۹
۲. همان
۳. بیانات در خطبه‌های نماز جمعه تهران ۱۳۷۹/۱/۲۶
۴. همان
۵. بیانات در دیدار فرماندهان گردان‌های عاشورا ۱۳۷۱/۴/۲۲
۶. بیانات در دیدار جمعی از پاسداران ۱۳۷۴/۱۰/۵
۷. بیانات در خطبه‌های نمازجمعه ۱۳۷۴/۳/۱۹
۸. بیانات در پادگان دوکوهه‌ ۱۳۸۱/۱/۹
۹. بیانات در خطبه‌های نمازجمعه ۱۳۷۴/۳/۱۹
۱۰. همان
۱۱. همان
۱۲. بیانات در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران ۱۳۹۰/۴/۱۳
۱۳. بیانات در خطبه‌های نماز جمعه تهران ۱۳۷۹/۱/۲۶

خاطرات ورزشی محمود خسروی‌وفا از رهبر انقلاب

خاطرات ورزشی محمود خسروی‌وفا از رهبر انقلاب ۰ نظر

آقای محمود خسروی‌وفا، رئیس کمیته‌ی ملی پارالمپیک، در اوایل انقلاب و نیز در مقطعی از دوران ریاست جمهوری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مسئول حفاظت ایشان بوده است. او به دلیل مسئولیت‌های ورزشی در بسیاری از دیدارهای ورزشی رهبر انقلاب در دوره‌های مختلف حضور داشته است. به همین دلیل گپ‌وگفت ما محدود به دیدار اخیر مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک نشد. علاقه‌مندی‌های ورزشی رهبر انقلاب و نیز ورزش صبح‌گاهی ایشان در خارج از کشور از نکات خواندنی این گفت‌وگو است:

پوزه‌ آل‌سعود به خاک مالید

پوزه‌ آل‌سعود به خاک مالید ۰ نظر
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gifhttp://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gif سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان به‌مناسبت سالگرد شهادت اباعبدالله علیه‌السلام در میان عاشقان سیدالشهداء در منطقه ضاحیه رفت و با اشاره به اینکه آل‌سعود در جنگ علیه یمنی‌ها به صغیر و کبیر رحم نمی‌کند علت این جنگ را کینه و عداوت وهابی آ‌ل‌سعود از مردم متمدن یمن دانست و تأکید کرد آن زمان که نجد عربستان سرتاسر بیابان بود، ملت یمن دارای علم و تمدن بود. گزیده‌ای از این سخنرانی به گزینش KHAMENEI.IR تقدیم مخاطبین محترم می‌شود:

* مبارزان یمنی پوزه آل‌سعود را به خاک مالیده‌اند
جنگ یمن که از سوی عربستان سعودی بر ملت یمن تحمیل شده است، برای تحقق اهداف سیاسی نیست بلکه جنگی است که بیانگر میزان کینه و عداوت و انتقام گیری رژیم سعودی از یمن است.

سعودی همیشه درباره‌ی یمن چنین تصور می‌کرد که بخشی از عربستان است که ملت آن باید فرمانبردار و تسلیم اراد‌ه‌ی‌‌ عربستان باشد. علت چنین کینه توزی این است که ملت یمن به میدان می‌آید تا خواست و اراده‌ی خود را برای رسیدن به استقلال، آزادی، تصمیم‌سازی مستقل و برای رسیدن به یمن قدرتمند و عزیز و یمن عزیزی که به لحاظ تاریخی به داشتن علم تمدن شناخته شده است مطرح کنند. آن زمان که «نجد» [عربستان سعودی] سرتاسر بیابان بود ملت یمن از علم و تمدن برخوردار بودند. علت انتقام گیری آل‌سعود از ملت یمن و علت این جنگ اینهاست.

در آغاز جنگ، رهبری(مقام معظم رهبری) به این نکته اشاره داشتند، من نیز الان به این نکته اشاره می‌کنم، در مرزهای عربستان، در پادگان‌ها، در کوهستان‌ها و در تپه ماهورها نظامیان عربستان در حال فرارند، واقعیت این است که مجاهدان مبارز یمنی پوزه‌ی آل‌سعود را در خاک عربستان به خاک مالیده‌اند. ما با استفاده از تجربه‌ی مشابه خود، از راهی دور به این برادرانمان می‌گوییم به خداوند بزرگ اعتماد کنید، به خدای سبحان توکل کنید، سرهایتان را در پناه الهی و قدم‌هایتان را استوار بر زمین قرار دهید که خدا شما را رها نخواهد کرد بلکه شما را بر این طاغیان متوحش پیروز خواهد کرد.

وفات حضرت زینب(س)

وفات حضرت زینب(س) ۰ نظر

به گزارش خبرنگاری فاطمیون  ،مسجد علی بن ابن ابی طالب علیهم السلام روستای نصیر آباد، ویژه برنامه وفات حضرت زینب(س) بر گزار شد.در این مراسم که از ساعت 21شب 15رجب برگزار شد جمع کثیری از عاشقان اهلبیت علیهم السلام و مسوولان نهادها و ارگان های فرهنگی و مذهبی حضور داشتند ، حجت الاسلام

اعتکاف95

اعتکاف95 ۰ نظر

ماه رجب ماه سلوک و زدودن زنگارهای شیطانی از آیینه دل"ماه ولایت و برافروختن چراغ معرفت در شبستان وجود و ماه اعتکاف است و اعتکاف خود نیز فرصت بندگیست و تمرین سه روز عاشقی

پوزه‌ آل‌سعود به خاک مالیده‌ شد

پوزه‌ آل‌سعود به خاک مالیده‌ شد ۰ نظر
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gifhttp://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gif سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان به‌مناسبت سالگرد شهادت اباعبدالله علیه‌السلام در میان عاشقان سیدالشهداء در منطقه ضاحیه رفت و با اشاره به اینکه آل‌سعود در جنگ علیه یمنی‌ها به صغیر و کبیر رحم نمی‌کند علت این جنگ را کینه و عداوت وهابی آ‌ل‌سعود از مردم متمدن یمن دانست و تأکید کرد آن زمان که نجد عربستان سرتاسر بیابان بود، ملت یمن دارای علم و تمدن بود. گزیده‌ای از این سخنرانی به گزینش KHAMENEI.IR تقدیم مخاطبین محترم می‌شود:

* مبارزان یمنی پوزه آل‌سعود را به خاک مالیده‌اند
جنگ یمن که از سوی عربستان سعودی بر ملت یمن تحمیل شده است، برای تحقق اهداف سیاسی نیست بلکه جنگی است که بیانگر میزان کینه و عداوت و انتقام گیری رژیم سعودی از یمن است.

سعودی همیشه درباره‌ی یمن چنین تصور می‌کرد که بخشی از عربستان است که ملت آن باید فرمانبردار و تسلیم اراد‌ه‌ی‌‌ عربستان باشد. علت چنین کینه توزی این است که ملت یمن به میدان می‌آید تا خواست و اراده‌ی خود را برای رسیدن به استقلال، آزادی، تصمیم‌سازی مستقل و برای رسیدن به یمن قدرتمند و عزیز و یمن عزیزی که به لحاظ تاریخی به داشتن علم تمدن شناخته شده است مطرح کنند. آن زمان که «نجد» [عربستان سعودی] سرتاسر بیابان بود ملت یمن از علم و تمدن برخوردار بودند. علت انتقام گیری آل‌سعود از ملت یمن و علت این جنگ اینهاست.

در آغاز جنگ، رهبری(مقام معظم رهبری) به این نکته اشاره داشتند، من نیز الان به این نکته اشاره می‌کنم، در مرزهای عربستان، در پادگان‌ها، در کوهستان‌ها و در تپه ماهورها نظامیان عربستان در حال فرارند، واقعیت این است که مجاهدان مبارز یمنی پوزه‌ی آل‌سعود را در خاک عربستان به خاک مالیده‌اند. ما با استفاده از تجربه‌ی مشابه خود، از راهی دور به این برادرانمان می‌گوییم به خداوند بزرگ اعتماد کنید، به خدای سبحان توکل کنید، سرهایتان را در پناه الهی و قدم‌هایتان را استوار بر زمین قرار دهید که خدا شما را رها نخواهد کرد بلکه شما را بر این طاغیان متوحش پیروز خواهد کرد.

* انتفاضه قدس در قلب مردم فلسطین جای دارد
عنوان دوم مبحث درباره‌ی فلسطین است، درباره‌ی قبله اول ما، سرزمین مقدس ما، که همیشه پناه قلوب ما بوده و هست، فلسطین هر روز بر این نکته تأکید دارد که گزینه‌ی واقعی و درست ملتش، انتفاضه است، گزینه‌ی مورد تأییدش انتفاضه‌ی قدس، جهاد، مقاومت و رویارویی با اشغالگران است، بسیاری در پی آن بودند تا وانمود کنند انتفاضه‌ی قدس در آغاز سال دومش شکست خواهد خورد و به پایان خواهد رسید اما در روزهای گذشته ثابت شد این انتفاضه در عمق وجدان، عقل و قلب جوانان، مردان و زنان فلسطین لانه کرده است. پیامی که باید آشکار و مفهوم باشد این است که اقدام قهرمانانه و شهادت طلبانه‌ی مقاومت در داخل فلسطین اشغالی به اسرائیلی‌هایی که از مناطق مختلف جهان می‌آیند تا سرزمین دیگران را غصب کنند می‌فهماند  سرزمین فلسطین برایشان سرزمین شیر و عسل نخواهد بود بلکه سرزمین مرگ، خونریزی و خسران است در نتیجه اسرائیلی‌های متجاوز باید به‌همراه خانواده‌هایشان به همان کشورهایی که از آنجا به فلسطین آمده‌اند بازگردند، این هدف مقاومت و پیام مقاومت در فلسطین است.

تعارف و چانه زنی‌های اسرائیلی‌ها در مناسبت‌های مختلف، تاکنون چیزی برای مردم فلسطین و قضیه‌ی فلسطین به دنبال نداشته است. چانه زنی آمریکایی‌ها هم چیزی به دنبال نداشته است، تنها دستاورد آن آفرین گفتن به فردی بود که با آنان چانه زنی کرده است، در مقابل اسرائیل پیوسته از آمریکایی‌ها مدرن‌ترین سلاح، فناوری‌های نظامی و ده‌ها میلیارد دلار پول می‌گیرد، از وتوی آمریکا در شورای امنیت و حمایت بی حد و حصر دولت‌های آمریکا بهره می‌برد، آنانکه الان پیگیر تحولات هستند می‌دانند کلینتون و ترامپ در رسانه‌ها بر سر حمایت بی قید و شرط از اسرائیل رقابت می‌کنند اما فلسطین، مردم فلسطین و مظلومان فلسطین، در مناظره‌ی نامزدها در آمریکا جایگاهی ندارد در نتیجه راهی که برخی در پیش گرفته‌اند درست نیست، راه درست راه شهدا و مجاهدان است، راهی که چند روز گذشته شهید مصباح ابو صبیح به‌عنوان یک مجاهد شهادت طلب بر ادامه‌ی آن تأکید کرد، چنانچه دختر این شهید با تأکید بر افتخار به بیداری، بصیرت و جانفشانی شهدا، بر آن تأکید کرده و به نوعی ابراز داشته است مردم فلسطین با وجود همه دشواری‌هایی که در منطقه وجود دارد مسیر و راهشان را شناخته‌اند. ما در لبنان در روز عاشورای امام حسین علیه‌السلام، اعلام می‌کنیم که نه تنها در هر روز عاشورا، بلکه در هر روز از سال در کنار مردم فلسطین هستیم، ما با آنها در یک جایگاه، در یک نبرد و در یک سرنوشت قرار داریم.

* داعش غده‌ی سرطانی برای مردم عراق
موضوع سوم مبحث ما درباره‌ی عراق است، عراقی‌ها در آستانه‌ی نبرد تعیین کننده‌ی با داعش قرار دارند، نیروهای مسلح و بسیج مردمی، عشایر اعم از سنی، شیعه، کرد، عرب و ترکمان با خون پاکشان و با همکاری هم در مبارزه با تروریست‌ها و تکفیری‌ها، تاکنون پیروزی‌های مداومی را رقم زده‌اند، آنان هیچ گزینه‌ای جز حرکت در مسیر ریشه کن کردن این تومور سرطانی بر سر ندارند، غده‌ای سرطانی که همه‌ی مردم عراق، اعم از شیعه، سنی، ایزدی، مسیحی، کردها، ترکمان را عذاب داده و در حق آنان جنایت و کشتار مرتکب شده است.

امروز نیروهای عراقی در مسیر موصل قرار دارند، چنانچه دیروز گفتم امروز هم خطاب به برادرانمان در عراق، به مقامات عراق، به دولت عراق، به نیروهای مسلح و بسیج مردمی می‌گویم آمریکایی‌ها می‌خواهند راهی را از موصل به مناطق شرقی در سوریه باز کنند، برادران عراقی به‌خوبی می‌دانند آنان (آمریکایی‌ها) از فلوجه مسیری را به سوریه بازکرده بودند تا کاروانی بزرگ متشکل از صدها دستگاه تجهیزات جنگی و هزاران ستیزه جو، در مقابل چشمانشان به‌سمت سوریه حرکت کنند، آمریکایی‌ها کاری با آنان نداشتند تا آنکه جنگنده‌ها و بالگردهای عراقی و نیروهای عراقی وارد عمل شدند و این کاروان را بمباران کردند. امروز آمریکایی‌ها می‌خواهند داعش را در منطقه‌ی شرقی سوریه مستقر کنند.

من به براداران عراقی می‌گویم پس از شکست داعش در عراق، استقرار این گروه در سوریه چه پیامدهایی می‌تواند داشته باشد، اول اینکه این گروه از حضور نظامی خود در شرق سوریه یعنی در مرزهای غربی عراق، برای عملیات امنیتی، تروریستی و انتحاری در داخل عراق بهره می‌گیرد و خود را به عراق خواهد رساند در نتیجه برای توقف عملیات خرابکارانه‌ی این گروه مجبور خواهید شد در منطقه‌ی شرقی سوریه مداخله کنید. دوم اینکه داعش با تجدید قوا، خود را برای بازگشت مجدد به عراق آماده می‌کند.

سال‌ها پیش وقتی الانبار و صلاح الدین و استان‌های نینوا و موصل، در دست دولت عراق بود داعش از کجا وارد عراق شده بود؟ آنان از رقه، از دیرالزور و از منطقه‌ی شرقی سوریه وارد عراق شده بودند در نتیجه این فریب آمریکایی‌ها (گشودن راه فرار برای داعشی‌ها) پیروزی شما را در برابر داعش در موصل از بین خواهد برد. پیروزی واقعی مردم عراق این است که داعش را سرکوب کند، سرکردگان و ستیزه جویانش را به اسارت بگیرد و آنان را محاکمه‌ی عادلانه کنند نه اینکه راهی برای داعشی‌ها جهت ورود به سوریه باز شود زیرا حضورشان در سوریه، بیش از هر چیزی خطری بزرگ برای عراق خواهد بود.

* ما خسته نمی‌شویم و همچنان شکست ناپذیریم
دهم محرم امسال در شرایطی برگزار می‌شود که یکی از شخصیت‌های  شریف و شجاع حسینی، در شهر خود در منطقه‌ی الدراز بحرین در محاصره قرار دارد، اطرافش را جمعیتی از زنان و مردان وفادار با حضور در میدان الفداء و اطراف منزل این شخصیت، و با هدف دفاع از حسینشان یعنی حضرت آیت‌الله مجاهد شیخ عیسی قاسم گرفته‌اند. فردی که در پی محاکمه‌های صوری و ظالمانه و اتهامات دروغ و بی اساس، آْن هم در کشوری که زندان‌هایش از علما، رهبران سیاسی، صاحبان اندیشه و جوانان آزادیخواه و مبارز پر شده است و ابتدایی‌ترین حقوق‌بشر در آن مراعات نمی‌شود، به زندان یا اخراج از کشور تهدید شده است.

در روز عاشورا به مردم بحرین به دلیل وفاداری به رهبرشان و وفاداری به انقلابشان، به دلیل پایداری و اراده لازم در ادامه راه و شانه خالی نکردن از اهداف و حقوق مشروع، درود می‌فرستیم. حقوقی که برخی برای رسیدن به آن به شهادت رسیده‌اند، برخی مجروح  شده‌اند، علما، مردان و جوانان بحرینی زندانی شده‌اند. به مردم بحرین می‌گوییم صبر پیشه کنید و در راه حقی که قرار دارید  استوار باشید زیرا آنان که به شما زور می‌گویند در مسیر سقوط قرار دارند، این هدف به خواست خدا با تلاش مجاهدان یمنی و با سقوط آل‌سعود محقق خواهد شد تا همین امر گشایشی را در کار مردم مظلوم بحرین ایجاد کند. در روز دهم محرم، فریاد سر می‌دهیم تا جهان به‌ویژه مردم بیدار و آگاه به قضیه بحرین و مظلومیت مردم بحرین مسئولیت خود را بشناسند.

مقاومت همچنان چشمانش به اسرائیل است، چشمانش به مرزهای جنوبی است، حزب‌الله تمامی فعالیت‌ها، برنامه‌ها و توطئه‌های اسرائیل اعم از نقاط ضعف و قوت آنان را پیگیری می‌کند و فریاد می‌زند مقاومت اسلامی در لبنان میدان مقابله با اسرائیل را خالی نخواهد کرد، ما به‌خوبی می‌دانیم آنچه که کشور ما را در برابر اسرائیل حفظ کرده است عوامل سیاسی نبود بلکه قدرت لبنان بود که در قالب ارتش، ملت و مقاومت نمود پیدا کرده است. وقتی ازمقاومت، حضور، توانمندی و آمادگی مقاومت غافل شویم خواهیم دید که اسرائیل بر آسمان و زمین ما مسلط خواهد شد در نتیجه ما غفلت نمی‌کنیم. همانگونه که چشمانمان به مرزهای جنوبی است به مرزهای شرقی در بقاع و به رویارویی با تکفیری‌ها نیز چشم دوخته‌ایم هرجا تکفیری‌ها باشند ما نیز حضور خواهیم داشت، در سوریه در کنار مرقد حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، در کنار مرقد حضرت رقیه سلام‌الله‌علیها، نیز حضور خواهیم داشت، همچنان به مسئولیت‌های سنگین جهادی خود در آنجا عمل خواهیم کرد، آنجا فرزندان شما، مردان شما، برادران شما، همسران شما، از کرامت، از مقاومت، از محور مقاومت، از مردم منطقه، از فلسطین، از شرافت، از عزت، از تاریخ، از گذشته و از آینده دفاع می‌کنند، ما راهمان را در این نبرد که آمریکایی‌ها و آل‌سعود و هم‌پیمانانشان بر مردم سوریه و محور مقاومت تحمیل کرده‌اند پیدا کرده‌ایم و به این راه پایبندیم، هر روز هم بصیرت و هوشیاری ما در این زمینه بیشتر می‌شود، می‌دانیم این حضور، حضوری جهادی در میدان‌های نبرد است زیرا با تلاش برای تحمیل جنگی مواجه هستیم که ما را از مسیر امام حسین علیه‌السلام دور کند، برای حسینی که شما دیروز و امروز برایش فریاد زده‌اید، اما راهی را که انتخاب کرده‌ایم امام حسین علیه‌السلام به ما آموخته است، امام حسین علیه‌السلام به ما موضع جاودانه و درسی کامل از ایمان، جهاد، سیاست، زندگی و اجتماع آموخته است، امام حسین علیه‌السلام به ما آموخته است که أَلا إِنَّ الدَّعِی  بْنَ الدَّعِی  قَدْ رَکَزَ بَیْنَ اثْنَتَیْنِ بَیْنَ السِّلَّةِ وَ الذِّلَّةِ وَ هَیْهاتَ مِنَّا الذِّلَّة (آگاه باشید  این فرد فرومایه، فرزند آن فرومایه، مرا در بین دو راهی شمشیر و ذلّت قرار داده است و هیهات که زیر بار ذلّت برویم)

برخی در پی محاصره‌ی مالی و اقتصادی ما هستند. هفته‌های گذشته دنیس راس از بزرگان صهیونیست در دولت سابق آمریکا گفته بود در مقابله با حزب‌الله، در درجه‌ی اول باید در پی مخدوش ساختن چهره‌ی حزب‌الله بود، آنان می‌خواهند ما را در گرفتاری قرار دهند به‌همین دلیل شب و روز در پی مادر شهید، همسر  شهید و خواهر شهیدند تا از زبانشان چیزی را که مطلوب آنهاست بشنوند و سپس آن را بزرگنمایی کنند اما تاکنون موفق نبوده‌اند. پیام امروز شما و در مراسم عاشورا این است که ما خسته نمی‌شویم و همچنان شکست ناپذیریم زیرا کسی که حامی و عاشق حسین و زینب سلام‌ا‌‌لله‌علیهما است هیچگاه شکست را تجربه نخواهد کرد.

تشیع انگلیسی از نگاه مقم معظم رهبری مدظله

تشیع انگلیسی از نگاه مقم معظم رهبری مدظله ۰ نظر


البتّه، از این طرف هم بایستی احساسات آنها را تحریک نکنند. یک عدّه‌ای خیال میکنند اثبات تشیّع به این است که انسان به بزرگان مورد اعتقاد اهل سنّت و دیگران بنا کند مدام بدوبیراه گفتن؛ نه، این خلاف سیره‌ی ائمّه است. اینکه شما می‌بینید رادیوها یا تلویزیون‌هایی در دنیای اسلام به وجود می‌آید که کار آنها این است که به‌عنوان شیعه و به نام شیعه، به بزرگان مورد اعتقاد بقیّه‌ی فِرق اسلامی بدگویی کنند، این معلوم است که بودجه‌اش بودجه‌ی خزانه‌داری انگلیس است؛ این بودجه‌اش بودجه‌ی انگلیس [است‌]، این شیعه‌ی انگلیسی است. هیچ‌کس خیال نکند که گسترش شیعه و اعتقاد تشیّع و استحکام ایمان شیعی به این بدوبیراه گفتن و به این [طرز] حرف زدن است؛ نخیر؛ اینها عکس عمل میکند. وقتی شما بدوبیراه گفتید، دُور او یک حصاری کشیده میشود از عصبانیّت، از احساسات، و دیگر حرف حق هم برایش قابل تحمّل نیست. ما حرف حسابی خیلی داریم، حرف منطقی خیلی داریم، حرفهایی که هرکسی که صاحب فکر است اگر بشنود، آنها را قبول میکند، خیلی‌ [از این حرفها] داریم؛ بگذارید این حرفها شنیده بشود، بگذارید این حرفها امکان نفوذ در دلهای طرف مقابل را پیدا کند. وقتی شما فحش دادی، وقتی بدوبیراه گفتی، یک سدّی کشیده میشود و این حرف اصلاً شنیده نمیشود، گوش نمیکنند؛ آن‌وقت گروه‌های خبیث و وابسته و مزدور و پول‌بگیر از آمریکا و سیا و اینتلیجنس‌سرویس -مثل داعش و جبهةالنّصره و امثال اینها- با استفاده‌ی از یک مشت آدمهای عامیِ نادانِ غافل، این اوضاع را به راه می‌اندازند که ملاحظه کردید در عراق و در سوریه و در جاهای دیگر به راه انداختند؛ این کارِ دشمن است. دشمن، منتظر فرصت است؛ دشمن از هر فرصتی استفاده میکند. ما حرف حق داریم، حرف منطقی داریم، حرف محکم داریم.

میلاد حضرت زهرا(س)

میلاد حضرت زهرا(س) ۲ نظر

به گزارش خبرنگار فاطمیون
 جشن میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) در حسینیه روستای نصیر آباد فورگ از توابع شهرستان داراب فارس برگزار شد .

میلاد حضرت ابوالفضل(ع)

میلاد حضرت ابوالفضل(ع) ۳ نظر

حضرت ابوالفضل العباس نخستین فرزند از ازدواج حضرت امیر المؤمنین على(علیه السلام) و ام البنین بود ایشان در روز چهارم شعبان سال 26 هجرى در مدینه چشم به جهان گشودند.

به گزارش خبرنگاری فاطمیون،

اعیاد بزرگ شعبانیه

اعیاد بزرگ شعبانیه ۰ نظر

به گزارش خبرنگار افتخاری  فاطمیون،به مناسبت فرارسیدن سوم، چهارم و پنجم شعبان‌المعظم، ایام باسعادت ولادت حضرت امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و امام زین‌العابدین(ع)، در مسجد علی بن ابی طالب(ع) روستای نصیر آباد جشن باشکوهی  برگزار شد.

میلاد امام زمان(عج)

میلاد امام زمان(عج) ۰ نظر

جشن های نیمه شعبان فرصت مناسبی برای آگاهی رسانی از سیره علمی و عملی ائمه اطهار(ع) به ویژه امام عصر(عج) است که باید از آن به خوبی استفاده کرد.

به همین مناسبت

برگزاری مراسم جشن میلاد حضرت علی اکبر(ع)

برگزاری مراسم جشن میلاد حضرت علی اکبر(ع) ۰ نظر

 میلاد سرو بوستان ایستادگی، زیباترین گل باغ حسین (ع)! جوان رعنا و رشید حسین (ع) یادگار علی (ع) گلستانی از زیباترین گل های فداکاری! و دریایی از آبیِ عطوفت، مبارک باد

به همین مناسبت مراسم جشن ولادت حضرت علی اکبر (علیه السلام) قبل از نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی و مداحی مداحان اهل بیت(علیهم السلام) در حسینیه روستای نصیر آباد